Wskazówki

Nie przyklejaj naklejki bezpośrednio po otwarciu paczki – naklejka powinna poleżeć minimum 3h w temperaturze pokojowej. Jest to niezwykle istotne zwłaszcza w okresie zwiększonej wilgotności powietrza.
Powierzchnia, na którą naklejana jest naklejka powinna zostać oczyszczona z kurzu, smarów, oraz innych zanieczyszczeń, które mogłyby wpłynąć niekorzystnie na przyklejenie się naklejki.
Naklejki przyklejamy do suchych i czystych nawierzchni
Naklejki powinny być aplikowane w warunkach minimum 5 stopni
Naklejek zaraz po naklejeniu nie należy myć ani polewać wodą – klej wiąże do 24h od momentu aplikacji.
Jak przygotować miejsce które będzie wyklejane
Dokładnie oczyść i odtłuść miejsce wyklejania
Upewnij się, że powierzchnia jest czysta i sucha
Naklejki nie lubią chropowatych powierzchni. Do takich powierzchni lepiej wybrać naklejki ze wzmacnianym klejem lub zastosować odpowiedni podkład.
Naklejki nie lubią powierzchni pokrytych farbami lateksowymi i ceramicznymi ale nie jest to regułą – na jednych farbach się trzymają znakomicie a na niektórych aplikacje zaleca się wzmocnieniem kleju za pomocą primera budowlanego lub kleju do tapet
Świeżo lakierowane lub malowane powierzchnie powinny być pozostawione do wyschnięcia przez minimum 3 tygodnie. Przed wyklejeniem pełnego zestawu zaleca się wykonanie próby na mniejszej naklejce.
W przypadku aplikacji na karoserię samochodową, należy przed aplikacją dokładnie zmyć wszelkiego rodzaju preparaty ochronne i nabłyszczające!
Jak sprawnie przykleić naklejkę plotowaną
Naklejki plotowane są dostarczane z folią transportową. Przed aplikacją, naklejkę należy rozprostować i za pomocą rakli wmasować folię transportową. Jeżeli nie masz rakli to nie musisz się martwić – karta kredytowa owinięta w bawełniany materiał też powinna dać radę.
Po wmasowaniu folii transportowej, odwróć naklejkę – tak aby od górnej strony był papier podkładowy.
Następnie zacznij odciągać papier podkładowy pod jak najmniejszym kątem nachylenia, powoli i dokładnie.
Sprawdzaj, czy naklejka ładnie zostaje na folii transportowej, jeżeli jakiś kawałek nadal przykleja się do papieru to ponownie użyj rakli do wmasowania tego elementu.
Po całkowitym oddzieleniu papieru podkładowego od folii, delikatnie przymierz element do miejsca wyklejania – nie przyklej jeszcze samej naklejki chyba że jej ustawienie jest dokładnie takie jak planowałeś.
Jeżeli ustawiłeś już naklejkę zgodnie z Twoimi planami, to ponownie sięgnij po rakle. Zacznij wmasowywać naklejkę do podłoża, płynnymi równymi ruchami – kawałek po kawałku, nie chaotycznie – powinno to przypominać malowanie ściany przy użyciu wałka – nie ważne czy robisz to od góry do dołu, od prawej do lewej – ważne jest żeby od początku do końca utrzymać obraną strategie – inaczej mogą powstać bąble.
Po upewnieniu się, że każdy element został przeraklowany – wmasowany – rozpocznij ściąganie folii transportowej w sposób analogiczny do punktu 3 I 4
Po ściągnięciu folii transportowej, przerakluj delikanie krawędzie naklejki, tak by upewnić się, że dobrze przylegają do podłoża.
Jeżeli w trakcie aplikacji powstały jakieś bąbelki powietrza, użyj igły insulinowej do przebicia folii i jednocześnie wyprowadź powietrze używając rakli.
Podziwiaj Twoją nową naklejkę!